AZERBAYCAN

Adı Soyadı Eğitim Tarihi Eğitim Konusu
Elvin Mammadov 17 Aralık 2014-14 Mart 2015 Genel Cerrahi
Rashad Akbarli 17 Aralık 2014-14 Mart 2015 Genel Cerrahi
Parvin İsayeva 17 Aralık 2014-14 Mart 2015 Nöroloji
Anar safarov 17 Aralık 2014-14 Mart 2015 Nöroloji
Gulnur Shafiyeva 17 Aralık 2014-14 Mart 2015 Nöroloji
Sayyara Huseynova 17 Aralık 2014-14 Mart 2015 Radyoloji
Nushaba Mustafayeva 17 Aralık 2014-14 Mart 2015 Radyoloji
Konul Rahimli 17 Aralık 2014-14 Mart 2015 Genetik
Günel BABAYEVA 23Aralık 2013-20 Mart 2014 Doktor
Aytaç MEHTİYEVA 23Aralık 2013-20 Mart 2014 Doktor
Ulkar MAMMADOVA 8-28 Eylül 2013 Doktor
Sevda İSGANDAROVA 8-28 Eylül 2013 Doktor
Aysel BABAYEVA 8-28 Eylül 2013 Psikolog
Günel GULİYEVA 8-28 Eylül 2013 Psikolog
Leyla HAJIYEVA 8-28 Eylül 2013 Psikolog
Aynur GURBANOVA 8-28 Eylül 2013 Sosyal Hizmetler Uzmanı
Lala MAMMADOVA 8-28 Eylül 2013 Sosyal Hizmetler Uzmanı
Khudaverdi MAMMADOV 10-30 Kasım 2013 Psikoloji
Mehmer AHMEDOVA 10-30 Kasım 2013 Sosyal Bilimler
Aliya MAHMUDOVA 10-30 Kasım 2013 Psikiyatri
Elnara BAKHISHLI 10-30 Kasım 2013 Psikoloji
Nargiz MUSTAFAYEVA 10-30 Kasım 2013 Sosyal Bilgiler Öğretmeni
Konul GULIYEVA 10-30 Kasım 2013 Emek Öğretmeni
Aynur HAJIYEVA 10-30 Kasım 2013 Sosyoloji
Günel VALIMAMMADOVA 10-30 Kasım 2013 Biyoloji
Banu Kazımova (Yedek) 10-30 Kasım 2013 Sosyoloji
Dr. Aliyeva Şafak  Şahmalı 17.09.2013 Acil Tıp Kliniğ
Dr. Yakubova Aygün Ragif 17.09.2013 T. Biyokimya
Dr. Tahmazova Aynur Azad 17.09.2013 Radyoloji
Dr. Hasanova Rüya Tebriz 17.09.2013 Radyoloji
Tekn. Agayev Rafail Agasalim 17.09.2013 Radyoloji
Dr. Hümbatova Aynur Dadaş 17.09.2013 Endokrinoloji
Dr. Cabbarov Samir Muhabbet 17.09.2013 Kulak Burun Boğaz
Dr. Aliyev Vasif Vahid 17.09.2013 Psikiyatri
Mahmudov Mahmut SEFTER 12 Ocak 2013-14 Mart 2013 Hematoloji
Abbasova Oksana MACİD 12 Ocak 2013-14 Mart 2013 Hematoloji
Mehdiyeva Günel EBDURREH 12 Ocak 2013-14 Mart 2013 Hematoloji
Abbasova Elnare ZEYNAL 12 Ocak 2013-14 Mart 2013 Hematoloji
Xelilov Azer HEMİD 12 Ocak 2013-14 Mart 2013 Genel Cerrahi
İbrahimova GÜNEL VAGİF 12 Ocak 2013-14 Mart 2013 Laboratuar
Avdiyava GÜNAY 17 Kasım 2012- 15 Aralık 2012 Endokrinolog
Kerimova NEZAKET 17 Kasım 2012- 15 Aralık 2012 Endokrinolog
Emrahova LEYLA 17 Kasım 2012- 15 Aralık 2012 İnfeksiyonist
Haciyev KENAN 17 Kasım 2012- 15 Aralık 2012 Laborant
Eliyeva SEVİNC 17 Kasım 2012- 15 Aralık 2012 Laborant
Memmedova Mehriban 17 Kasım 2012- 15 Aralık 2012 Laborant
Gurbanova GÜLNARE 17 Kasım 2012- 15 Aralık 2012 Radyoloji
Letifov MEHEMMED 17 Kasım 2012- 15 Aralık 2012 Üroloji
Elicanova BAHAR 17 Kasım 2012- 15 Aralık 2012 Hemşire
Suleymanov MEHEMMED 17 Kasım 2012- 15 Aralık 2012 Hemşire
Qasımov RAMİN 17 Kasım 2012- 15 Aralık 2012 Hemşire
Günay AVDİYEVA 3 Aralık-15 Aralık 2012 Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kliniği
Nezaket KERİMOVA 3 Aralık-15 Aralık 2012 Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kliniği
Leyla EMRAHOVA 3 Aralık-15 Aralık 2012 Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Kenan HACİYEV 3 Aralık-15 Aralık 2012 Biyokimya ve Mikrobiyoloji Laboratuvarları
Sevinç Eliyeva 3 Aralık-15 aralık 2012 Biyokimya ve Mikrobiyoloji Laboratuvarları
Mehriban MEMMEDOVA 3 Aralık-15 Aralık 2012 Biyokimya ve Mikrobiyoloji Laboratuvarları
Gülnare GURBANOVA 3 Aralık-15 Aralık 2012 Radyoloji Kliniğinde
Mehemmed LETİFOV 3 Aralık-15 Aralık 2012 Üroloji Kliniğinde
Bahar ELİCANOVA 3 Aralık-15 Aralık 2012 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
Mehemmed SÜLEYMANOV 3 Aralık-15 Aralık 2012 Acil Servis
Ramin Qasımov 3 Aralık-15 Aralık 2012 Acil Servis
Salayev Rüstem ALİ 15 Ağustos-3 Kasım 2011 Psikiyatri
Şirinova Vafa SAXAVET 15 Ağustos-3 Kasım 2011 Psikiyatri
Afandiyev İlqar RAFAEL 15 Ağustos-3 Kasım 2011 Psikiyatri
Kerimova  Rumiyya ZEKERRİYA 15 Ağustos-3 Kasım 2011 Psikiyatri
Xalilova Şahla MİRZAXAN 15 Ağustos-3 Kasım 2011 USM
Nasirli Raşad Mammadali 15 Ağustos-3 Kasım 2011 Reanimasyon

 

AZERBAYCAN

Adı Soyadı Eğitim Tarihi Eğitim Konusu
Dr. Bahtiyar ARALOV 31.12.2009-31.12.2013 Kardiyoloji Kliniği
Dr. Utkur HUDAYNAZAROV 11.01.2010-11.01.2015 K.B.B. Kliniği
Dr. Elnara MEMMEDOV 17.08.2010-17.08.2016 Plastik Cerrahi
Dr. Müslim BAKIROV 04.08.2010-04.08.2015 Üroloji Kliniği
Dr. Natalya KUZOVİÇ 07.10.2010-07.10.2014 F.T.R.
Dr. Fatma AFANDİZAZDE 07.03.2011-07.03.2015 Nöroloji Kliniği
Dr.Ruslan SHARSHEBAEV 07.03.2011-07.03.2017 K.D.C. Kliniği

TÜRKMENİSTAN

 

Adı Soyadı Ünvanı Eğitim Tarihi
Maysa PENDİYEVA Büyük Saparmurat TÜRKMENBAŞI Uluslar arası Sağlık Merkezleri Müdürlüğü Sağlık Teşhis Merkezi Teşhis Bölümü Terapisti 07-20 Eylül 2014
Gülalek EMEDOVA S.A. NIYAZOV TEDAVİ – Danışma Merkezi Endokrinoloji Böümü Endokrinoloğu 07-20 Eylül 2014
Baktıgül GARAYEVA Merkaz Hastanesi Terapi Bölümü Terapisti 07-20 Eylül 2014
Mercen YADIROVA Daşoğuz Vilayeti Multidisipliner Hastahanesi Kardiyoloji Bölümü Acil Kardiyoloji Yardımı Doktoru 07-20 Eylül 2014
Kabakay ATAGARRIYEV Mari Vilayeti Multidisipliner Hastahanesi Terapisti 07-20 Eylül 2014
Merdan ÖVEZBERDİYEV Türkmenistan Devlet Tıp Üniversitesi Tarvmotoloji ve Ortopedi Bölümü Asistanı 07-20 Eylül 2014
Rozıgeldi NAZAROV Gurbansoltan Ece Anne ve Çocuk Sağlığı İlmi Klinik Merkezi Travmatoloji ve Ortopedi İlmi Klinik Bölüm Müdürü 07-20 Eylül 2014
Atageldi Germanov Uluslar arası Travmatoloji Merkezi Ortopedi Bölümü Müdürü 07-20 Eylül 2014
Rovşen BEKİYEV Daşoğuz Vilayeti Multidisipliner Hastahanesi Travmatoloji Bölümü Acil Travmatoloji Yardımı Doktoru 07-20 Eylül 2014
Batır AKMAMMEDOV Mari Vilayeti Multidisipliner Hastahanesi Acil Travmatoloji Bölümü Yardımı Travmatoloji Doktoru 07-20 Eylül 2014

 

AFGANİSTAN

 

1.Grup
Adı Soyadı Eğitim Tarihi Eğitim Konusu
Muhammed Sami Yadigari 3 Şubat -22 Şubat 2014 Ortopedi
Muhammed Acan Ömer 3 Şubat -22 Şubat 2014 Dahiliye
2.Grup
Adı Soyadı Eğitim Tarihi Eğitim Konusu
Sıddikullah Kazizada 3 Mart  -22 Mart 2014 Kardiyoloji
Muhammed Sıddıki 3 Mart  -22 Mart 2014 Radyoloji
İsmail Vardak 3 Mart  -22 Mart 2014 Acil Tıp/Anestezi
Samiullah Medhuş 3 Mart  -22 Mart 2014 Diyet
3.Grup
Adı Soyadı Eğitim Tarihi Eğitim Konusu
Muhammed Şefik Hayırzad 1 Nisan  -20 Nisan2014 KBB
Abdülaziz Bahrami 1 Nisan  -20 Nisan2014 Ameliyathane
Muhammed Yusuf Vardak 1 Nisan  -20 Nisan2014 Ameliyathane
4.Grup
Adı Soyadı Eğitim Tarihi Eğitim Konusu
Muhammed Yunus Hayran 1 Mayıs  -20 Mayıs 2014 Ultrason
Muhammed İkbal Sami Nabizada 1 Mayıs  -20 Mayıs 2014 Enfeksiyon
Muhammed Bakır Sarvari 1 Mayıs  -20 Mayıs 2014 Laboratuvar
Hafizullah Ömer 1 Mayıs  -20 Mayıs 2014 Koruyucu Hekim

Türkmenistan, Azerbaycan, Kırgızistan ve Kırım uyruklu 7 yabancı Asistan Doktorlarımızla değerlendirme toplantısı yapıldı…

GÜRCİSTAN

Adı  Soyadı Eğitim   Tarihi Eğitim Konusu
Dr. Levan RAMİSHVİLİ 30.04.2012-18.05.2012 Laringoloji,Baş Boyun Kanserleri Cerrahisi ve Obstrüktif Uyku Apnesi Sendromu Ameliyatları
Dr. Bogar BOKURADZE 30.04.2012-18.05.2012 Rinoplasti-Açık Burun Ameliyatları ve Obstrüktif Uyku Apnesi Sendromu Ameliyatları
Dr. Nugzar SURGULADZE 30.04.2012-18.05.2012 Genel Cerrahi Kliniğinde Laporoskopik Cerrahi
Dr. Nino TEVZADZE 30.04.2012-18.05.2012 Radyoloji Kliniğinde Bilgisayarlı Tomagrafi
Dr. Tamar DUNDUA 30.04.2012-18.05.2012 Radyoloji Kliniğinde Mamagrafi  ve Meme Ultrasonografisi
Natia JANİASHVİLİ 30.04.2012-18.05.2012 Ameliyathane Hemşireliği

ETİYOPYA

Adı  Soyadı Eğitim   Tarihi Eğitim Konusu
Berihun  GEBREHAWARİAT 21.03.2011-01.04.2011 Biyomedikal Cihazların Bakım ve Onarım İşi
Tewodros ASSEFA 21.03.2011-01.04.2011 Biyomedikal Cihazları  Bakım ve Onarım iş
Berhanu Melaku  KASSYE 21.03.2011-01.04.2011 Acil  Tıp Kliniği ve Ambulansta  Bulunan  Tıbbı Cihazların  Kullanımı
Assefu Damtew KFETEW 21.03.2011-01.04.2011 Acil  Tıp Kliniğinde Bulunan  Tıbbi Cihazların  Kullanımı
Yusuf Gerada HAJI 21.03.2011-01.04.2011 Sterilizasyon  Ünitesinde  ve Acil  Tıp Kliniğinde Bulunan  Tıbbi  Cihazların Kullanımı
Molla GUTEMA 21.03.2011-01.04.2011 Radyoloji Kliniğinde Bulunan  Tıbbı Cihazların Kullanımı
Yemisrach Solomon  JEMANEH 21.03.2011-01.04.2011 Radyoloji Kliniğinde Bulunan  Tıbbı Cihazların Kullanımı
Kebula  KEDİR 21.03.2011-01.04.2011 Yoğun Bakım Ünitesinde  Bulunan  Tıbbi Cihazların Kullanımı
Wakgari  Yonas BULA 21.03.2011-01.04.2011 Anestezi ve Reanimasyon Eğitimi
Shewandeg Berhe GEBREMESKELE 21.03.2011-01.04.2011 Anestezi ve Reanimasyon Eğitimi
Rahel Tilahum  MELAKU 21.03.2011-01.04.2011 Anestezi ve Reanimasyon Eğitimi
Hiwot Temesgen ALMAYHU 21.03.2011-01.04.2011 Anestezi ve Reanimasyon Eğitimi
Mezemir ZEWHE 21.03.2011-01.04.2011 Anestezi ve Reanimasyon Eğitimi
Maedin   Fikru  ABDİSA 21.03.2011-01.04.2011 Anestezi ve Reanimasyon Eğitimi

 

 

IRAK

Adı Soyadı Eğitim Tarihi Eğitim Konusu
Dr.Ahmed Khalaf  jasmin TAMEEMİ 17.Ocak  -17 ŞUBAT  2011 2.Plastik / Plastik Cerrahi
Shaymaa Azeez MUSTAFA 17.Ocak   -17. ŞUBAT 2011 2.Plastik /Plastik  Cerrahi
Hameed Odhafa BAHHEET 17.Ocak   -17. ŞUBAT  2011 2.Plastik/Plastik Cerrahi
Zaid Muayad HUSSEİN 17.Ocak  -17  ŞUBAT  2011 Plastik
Fadhil Alwan HAMAD 17.Ocak  -17. ŞUBAT  2011 Plastik
Dr.Naser Nasif MOHSİN 17.Ocak  -17. ŞUBAT  2011 Laboratuar ve Patolojik Analiz
Sarah Aziz SAAD 17Ocak.  -17. ŞUBAT  2011 Kan Hastalığı
Muhammed Ahmed ISSA 17.Ocak  -17. ŞUBAT  2011 Klinik Kimya
Naseer Sallal RAHMADHAN 17Ocak  .-17. ŞUBAT  2011 Histopatoloji
Arrej Hussein ALİ 17.Ocak  -17. ŞUBAT  2011 Bakteriyoloji
Amil Ammen ALİ 17.Ocak  -17. ŞUBAT  2011 Kan Hastalıkları
Dr. Sawsan Jawad AZEEZ 17.Ocak  -17. ŞUBAT  2011 Yaygın Hastalıklar
Hasan Abdulridha SALİM 17.Ocak -17. ŞUBAT   2011 Laboratuar/Analiz
Abdulzahra Jasim HAMMOD 17.Ocak  -17. ŞUBAT  2011 Bağışıklıma

ÖZBEKİSTAN

 

Adı Soyadı Eğitim Tarihi Eğitim Konusu
Dr.Alisher GULAMOR 03 Nisan -04 Mayıs 2010 Plastik Cerrahi
 
 

YEMEN

 

Adı Soyadı Eğitim Tarihi Eğitim Konusu
Dr. Omer ABDULEA BAHADIALA 23 Kasım – 22 Aralık 2010 Genel Cerrahi
Dr.Qasem HEBAT ALLAH MOHAMMED 23 Kasım – 22 Aralık 2010 Genel Cerrahi
Dr. Fares AYASH AHMED NASSER 23 Kasım – 22 Aralık 2010 Genel Cerrahi
Uz. Dr. Mueer AL-ARASHİ 28 Eylül  – 06 Kasım 2009 Dermatoloji
Dr.Enas DAMMAJ 28 Eylül  – 06 Kasım 2009 Hematoloji
İmtithal Al-Mathaji 28 Eylül  – 06 Kasım 2009 Hematoloji/Laboratuarı
Abdulhalik NUMAN 28 Eylül  – 06 Kasım 2009 Yanık Üni.
Abdulfattah AHMED 28 Eylül  – 06 Kasım 2009 Yanık Üni.
Aziz MOHAMMED 28 Eylül  – 06 Kasım 2009 Yanık Üni.
 

 



ARNAVUTLUK

 
Adı Soyadı Eğitim Tarihi Eğitim Konusu
Dr.  Melpomeni KROMİDHA 01 Temmuz  – 31 Temmuz 2009 Göğüs Hastalıkları Kliniği
Dr. Edmond PUCA 01 Temmuz  – 31 Temmuz 2009 Enfeksiyon Kliniğ
Dr. Gential ZIKAJ 01 Temmuz – 31 Temmuz 2009 Plastik ve Rekonstrüktif Cerhahisi Kliniği

 


 

BOSNA HERSEK

 
Adı Soyadı Eğitim Tarihi Eğitim Konusu
Dr.  Bojan JOVANOVİÇ 14 Haziran – 10 Temmuz 2009 Radyoloji Kliniği
Dr. Suncica STAROVİÇ 14 Haziran – 10 Temmuz 2009 Radyoloji Kliniği

 


 

NAHÇİVAN

 
Adı Soyadı Eğitim Konusu Eğitim Tarihi
Mustafa ALİYEV Nefroloji(Hemodiyaliz) 23-Mayıs /19 Haziran 2010
Dr.Vasif SEYİDOV Radyoloji 23-Mayıs /19 Haziran 2010
Fuad NAZAROVA Genel Cerrahi 23-Mayıs /19 Haziran 2010
Mammadjavid ALSGAROV Anesteziyoloji-Resüsiyon 23-Mayıs /19 Haziran 2010
Ulvi ALİYEV Anesteziyoloji-Resüsiyon 23-Mayıs /19 Haziran 2010
Elbozan HUSEYNOVA Laboratuar 23-Mayıs /19 Haziran 2010
Dr.Aynur SULTANOVA Laboratuar 23-Mayıs /19 Haziran 2010
Vüsal ALİYEV Klinik Laborant (PCR) 11-Kasım /5-Aralık 2008
Ramil HASANOV Nöroloji 11-Kasım /5-Aralık 2008
İlhami ASGEROVA Genel Cerrahi 11-Kasım /5-Aralık 2008
Mirazim ZAHİDOV Plastik Cerrahi 11-Kasım /5-Aralık 2008
Esmer HASANOVA Dermatoloji 11-Kasım /5-Aralık 2008
Mahir AHMEDOV Fonksiyonel Diagnostik 11-Kasım /5-Aralık 2008
Şebnem İBRAHİMOVA Kardiyoloji 11-Kasım /5-Aralık 2008
Zabure BAĞIROVA MRT Radyoloji 11-Kasım /5-Aralık 2008
Vakıf  BABAYEV Genel Cerrahi 11-Kasım /5-Aralık 2008

 


 

TÜRKMENİSTAN

Adı Soyadı Eğitim Konusu Eğitim Tarihi
Bahtiyar ARALOV Kardiyoloji
Utkur HUDAYNAZONOV 1.KBB
Muslim BIKIROV 2.Üroloji

 


 

GÜRCİSTAN

Adı Soyadı Eğitim Konusu Eğitim Tarihi
Tristani NİSHNİANİDZE BEYİN CERRAHİ 26 mayıs/ 10 Haziran 2010
Gia JALALİŞVİLİ PLASTİK CERRAHİ 26 mayıs/ 10 Haziran 2010
Sandra ÇİRİNEŞVİLİ PLASTİK CERRAHİ 26 mayıs/ 10 Haziran 2010

SUDAN

Adı Soyadı Eğitim Tarihi Eğitim Konusu
Dr. Salah Mohammed  ABDALWAHAP 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Dr. Elbagir Mohamed Nugdalla Mohamed 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Dr.Salma Abdalla Mohamed Ali 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Dr.Tagreed Absedfalah Mohamed 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Hemşire Magboula Abdrahman İbrahim 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Hemşire Rania Sulieman Mustafa 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Hemşire Shaza Ahmed Abdoelgardir 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Hemşire Arafea Mohamed Mustafa Ahmed 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Hemşire Huwida Jarpal Bashir 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Hemşire Huda Mohamed Abdalhamid 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Hemşire Asmahan Abdelrahman Bashir Hader 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Hemşire Simaa Mohamed Abakar 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Hemşire Nahid Abdo 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Hemşire Khalda Mohamed Nasr 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Hemşire Elhan Mohamed 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Dr. Mohamed Nour 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Hemşire Wegdan Ahmed 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Hemşire Hoyam Hassan Bakhet Abdalfarag 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım
Hemşire Eatidal Ahmed Mohamed 12 Nisan -12 Ekim 2010 Yoğun Bakım