KADROSU İSİM ÜNVANI İLGİLENDİĞİ ALAN
İdari Sorumlu/ Eğitim Görevlisi Doç.Dr.Zafer ERGÜL Genel Cerrahi Doçenti Laparaskopik kolorektal cerrahi,onkoloji cerrahi,ileri laparoskopik cerrahi
Eğitim Sorumlu / Eğitim Görevlisi Prof. Dr. İ. Oskay KAYA Genel Cerrahi Profesörü Kolorektal cerrahi,
İleri laparoskopik cerrahi,
Onkolojik cerrahi
Eğitim Görevlisi Prof.Dr.Metin AYDIN Genel Cerrahi Profesörü Onkolojik Cerrahi
 Eğitim Görevlisi Prof.Dr.Hülagü KARGICI GenelCerrahi Profesörü  İleri Laparoskopik Cerrahi ve Onkolojik Cerrahi, Kolorektal Cerrahi
Eğitim Görevlisi Prof.Dr.Bahadır KÜLAH Genel Cerrahi Profesörü Tiroid ve Paratiroid Cerrahisi, Onkolojik Cerrahi
Eğitim Görevlisi Uz.Dr. Celal DİLEKTAŞLI Genel Cerrahi Uzmanı Onkolojik Cerrahi, Hemoroidal Hastalıklar ve Cerrahisi
Eğitim Görevlisi Prof.Dr. Ahmet Oğuz HASDEMİR Genel Cerrahi Profesörü Onkolojik Cerrahi
Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Melih AKINCI Genel Cerrahi Doçenti Meme Cerrahisi ve Onkolojik Cerrahi
 Eğitim Görevlisi  Doç.Dr.Duray ŞEKER  Genel Cerrahi Doçenti  Meme Cerrahisi ve Onkolojik Cerrahi
Eğitim Görevlisi  Doç.Dr. K.Bora YILMAZ  Genel Cerrahi Doçenti
Başasistan Op.Dr.Serhat TOKGÖZ Genel Cerrahi Uzmanı Laparoskopik Cerrahi
Başasistan Op.Dr.Şener BALAS Genel Cerrahi Uzmanı Laparoskopik Cerrahi
Başasistan Op.Dr.Engin ÖLÇÜCÜOĞLU Genel Cerrahi Uzmanı Laparoskopik Cerrahi
Uzman Doç.Dr.Alper B.ÖZKARDEŞ Genel Cerrahi Doçenti Onkolojik Cerrahi
Eğitim Görevlisi Doç. Dr.  Hakan GÜZEL Genel Cerrahi Doçenti
Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Gaye Ebru ŞEKER Genel Cerrahi Deçenti Meme Cerrahisi ve Onkolojik Cerrahi
Uzman Doç.Dr.Gülay ÖZGEHAN Genel Cerrahi Doçenti
Uzman Op.Dr.Cem AZILI Genel Cerrahi Uzmanı
Uzman Op.Dr.Harun KARABACAK Genel Cerrahi Uzmanı
Uzman Op.Dr.Halil İbrahim DURAL Genel Cerrahi Uzmanı
Uzman Op.Dr.Hüseyin Murat Merci MAHMUTOĞLU Genel Cerrahi Uzmanı
Uzman Op.Dr.İsmail Burak İREM Genel Cerrahi Uzmanı
Uzman Op.Dr.Kamil BAKIR Genel Cerrahi Uzmanı
Uzman Op.Dr.Rasim Levent KILIÇASLAN Genel Cerrahi Uzmanı
Uzman Doç.Dr. Sanem ÇİMEN GÜLER Genel Cerrahi Doçenti
Uzman Op.Dr.Turgay SAYIN Genel Cerrahi Uzmanı
Uzman Op.Dr.Yusuf ÖZER Genel Cerrahi Uzmanı
Uzman Op.Dr.Mutlu ŞAHİN Genel Cerrahi Uzmanı
Uzman Uz.Dr.Yasin UÇAR Genel Cerrahi Uzmanı
Uzman Uz.Dr.Kadir UZUN Genel Cerrahi Uzmanı
Uzman Op.Dr.Mehmet SAYDAM Genel Cerrahi Uzmanı
Uzman Op.Dr.İbrahim YILMAZ Genel Cerrahi Uzmanı
Uzman Uz.Dr.Mehmet Ali ÇAPARLAR Gaastroenteroloji Cerrahi Uzmanı
Uzman Uz.Dr. Mustafa Taner BOSTANCI Gaastroenteroloji Cerrahi Uzmanı
Uzman Uz.Dr.Orhan Hayri ELBİR Gaastroenteroloji Cerrahi Uzmanıı
Asistan Dr.Özgür SEVİM Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr.Selim TAMAM Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr. Mehmet Şah BENK Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr. Gökan GÖKTEN Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr. Yeliz CANDAN BALCI Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr.Mehmet Alperen AVCI Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr.Oğuzhan EYİ Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr. Sümeyra GÜLER Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr. Görkem GÜNDOĞAN Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr. Noyan KAFAOĞLU Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr. Nurhak Cihangir ÇINGIL Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr. Abdurrahman BAŞPINAR Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr. Bakytbek MANKIEV Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr. Sultan AYAZ Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr. Merve NERGİS FİDAN Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr. Faruk YAZICI Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr. Hikmat ZEYNALOV Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr. Hatice MUSTAFAYEVA Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr. Ziya Orun BELİBAĞLI Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr. Hakan SÖNMEZ Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Dr. Abdullah Fatih SANCAK Genel Cerrahi Asistanı
Asistan Genel Cerrahi Asistanı

 

Genel Cerrahi Kliniğimizin kuruluşu 1964 senesinde hizmet vermeye başlayan Sosyal Sigortalar Kurumu Ankara Hastanesi ile birliktelik gösterir. O tarihten günümüze 200 e yakın uzman hekim yetiştirerek ülkemizin genel cerrah açığını kapatmada oldukça önemli bir katkısı olmuştur. Günümüze kadar hastanenin ismi çeşitli kereler değişse de; kliniğimiz her dönemde kendisini yenilemiş ve çağın gerektirdiği her türlü olanağı gerek kadrosu gerekse uyguladığı bilimsel yöntemler ve kullandığı teknoloji olarak hastalarımıza sunmayı başarmıştır.

2016 da Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin kuruluşu ve Sağlık Bakanlığı’ mız arasında imzalanan protokol gereğince; kliniğimiz aynı zamanda Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Anabilim Dalı’na bağlı SUAM (Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi)’ ın bir birimi olarak çalışmaktadır. Bu statü kliniğimize ayrı bir dinamizm kazandırmıştır. Halen içinde 5 profesör, 9 doçent, 5 başasistan olmak üzere toplamda konusunda deneyimli 31 uzman hekim ile kuvvetli bir eğitim kadrosuna sahibiz. Etlik Semt Polikiniği’nin kapanması ile hizmet verdiğimiz mekânda daralma olmuş; ama 2016 yılında Mevki ek hizmet binamızın devreye girmesi ile yeni yataklı ünitemiz, ameliyathanemiz, polikliniklerimiz ve endoskopi ünitemiz olmuştur.

2016 yılında 3. Basamak “Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi” nden bağımsız ve kliniğimize ait 5 yataklı ve 2. Basamak “Genel Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi” ne sahip olduk. Bu durum yoğun bakım ihtiyacı olan hastalarımıza yer bulma konusunda bizi oldukça rahatlattı ve hizmet akışını hızlandırdı.

Eğitim Kadromuz ve Uzman Hekimlerimiz “Sindirim Sistemi Cerrahisi”, “Hepatopankreatobilier Sistem Cerrahisi”  ve  “Meme – Endokrin Cerrahisi”  konularında ağırlıklı olarak çalışmaktadır. Merkez polikliniğimizde bu isimlerle ayrılmış ünitelerimiz vardır. Halen Dışkapı Merkezde 4, Mevki Ek binada biri sağlık kurulu olmak üzere 3 ayrıca Hasköy ve Pursaklar’da birer semt polikliniği olmak üzere toplamda 9 polikliniğimiz aktif olarak çalışmaktadır.

Dışkapı Merkezde 2 ve 4 yataklı odalarda toplamda 38, Mevkii ek binada 8 olmak üzere genel toplam olarak 46 yatak kapasitesine sahibiz. Dışkapı Merkez Binada 4, Mevkii Ek binada 1 (Haftanın dört günü) olmak üzere toplamda 5 ameliyathane odamızda operasyonlarımızı gerçekleştiriyoruz. Her gün 24 saat boyunca hastanede istenen tüm genel cerrahi konsültasyonlarına yanıt verecek bir genel cerrahi uzmanı ve acilden gelip konsülte edilen hastaları görüp değerlendiren ve konsültan uzman hekimine bildiren bir genel cerrahi asistanı bulunmaktadır.

2017 verilerine göre polikliniklerimizde toplamda 104.035 hastanın muayene ve tetkiki gerçekleştirilmiş, 5.587 hasta yatırılmış ve 1.344 ü günübirlik olmak üzere toplamda 6.623 ameliyat gerçekleştirilmiştir. Bu ameliyatlar içindeki dağılıma göre 875 A grubu, 1.816 B grubu, 2.183 C grubu ameliyat yer almaktadır geri kalan D, E grubu ve günübirlik operasyonlardır.

Halen deneyimli ekiplerimiz tarafından Laparoskopik Kolon – Rektum ve Üst Sindirim Sistemi Cerrahisi, Laparoskopik Obezite Cerrahisi, Canlı Donör ve Kadavradan Böbrek Nakli yapılmakta hepatopankreatobilier sistemle uğraşan ekibimizin yakın zamanda Karaciğer Nakline başlaması planlanmaktadır.

Dışkapı ve Mevki ek binada 2 adet endoskopi ünitemizde üst ve alt sindirin sistemi endoskopisi yapmakta ve asistanlarımıza mezun olmadan bu konuda da eğitim vermeye özen göstermekteyiz. Anestezi ve Reanimasyon Kliniğimiz ile işbirliği içindeyiz ve gerekli hastalarımıza derin sedo-analjezi altında (uyutarak) işlem gerçekleştiriyoruz. 2017 yılı verilerine göre Dışkapı Merkez ve Mevki Ek Bina ünitelerimizde toplamda 4450 adet üst ve alt gastrointestinal sistem endoskopisi, endoskopik biyopsi, PEG (Perkütan Endoskopik Gastrostomi), polipektomi ve komplike olgularda stent yerleştirme işlemi rakamına ulaşmış bulunuyoruz.

[Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kliniği / Nükleer Tıp Kliniği / KBB Kliniği], [Tıbbi Onkoloji /Radyasyon Onkolojisi] ve [Gastroenteroloji Kliniği] ile düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz konseylerde hastalarımızı tartışıyoruz.

08:00 – 12:00 / 13:00-17:00 saatleri arasında uzman doktorlarca poliklinik hizmeti verilir. Merkez polikliniklerimizde genel cerrahi asistanları uzman hekimlerinin yanında poliklinik eğitimini almaktadır. Polikliniklerimizde sayı bakımından hasta kısıtlaması yoktur, hem MHRS randevulu hem de şahsen müracaat eden hastalara bir düzen ve sıra içinde bakılmaktadır

Çarşamba günleri saat 15.30-16.30 Cuma günleri saat 15.00-17.00 klinik içi eğitim saatlerimizdir. Bu saatlerde önceden belirlediğimiz program çerçevesinde eğitim görevlilerimiz tarafından ders anlatılmakta, asistanlarımızın da katılımı ile olgu tartışmaları, literatür sunumları, mortalite ve morbidite toplantıları gerçekleştirilmektedir. Bilimsel kongrelere olanaklar çerçevesinde ve hizmeti aksatmadan katılıma özen gösterilmekte ve yeni gelişmeler takip edilirken yaptıklarımızın bildiri halinde sunulması amaçlanmaktadır. Bilimsel çalışmalarımız ulusal ve uluslar arası yayınlara da yansımakta; aynı zamanda yeni akademik personel kazandırılmasına katkıda bulunmaktadır.

 

 

 

facebook

Language »