Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesi olarak Hasköy semt polikliniği 2002 yılından bu güne kadar poliklinik odalarında pek çok hastaya hizmet sunmaktadır. Hedefimiz hizmeti mümkün olduğu kadar hastalarımıza  yakınlaştırmak ve ana hastanelerdeki yığılımı azaltmak suretiyle mükemmeli yakalamaktır.

HASKÖY SEMT POLİKLİNİĞİNDE SUNULAN  SAĞLIK HİZMETLERİ
DAHİLİYE – 1 –
DAHİLİYE – 3 –
GENEL CERRAHİ
ÇOCUK
CİLDİYE
GÖZ  
FİZİK
GÖGÜS
KBB
PSİKİYATRİ
LABORATUAR
ROTGEN
ULTRASON
SFT
KONTROL

DAHİLİYE – 3 POLİKLİNİĞİ :
Haftalık rotasyonla gelen uzman ve deneyimli hekimler tarafından yürütülüyor. Bölgede yaşlı nüfusun çok olması nedeniyle hasta sayısı gittikçe artmaktadır
DAHA İYİ HİZMET İÇİN DEĞİŞİYORUZ GELİŞİYORUZ YENİLENİYORUZ..
GENEL CERRAHİ POLİKLİNİĞİ:
GENEL CERRAHİ MÜDAHALE ODASI

DAHİLİYE -1- POLİKLİNİĞİ:

DAHİLİYE -3- POLİKLİNİĞİ:
Haftalık rotasyonla gelen uzman hekimler tarafından yürütülüyor.

ÇOCUK HASTALIKLARI POLİKLİNİĞİ:
CİLDİYE POLİKLİNİĞİ:
GÖĞÜS POLİKLİNİĞİ:
Haftalık rotasyonla gelen uzman hekimler tarafından yürütülüyor.
Ayrıca SFT Yapılmaktadır.

FİZİK TEDAVİ POLİKLİNİĞİ:
Haftalık rotasyonla gelen uzman ve deneyimli hekimler tarafından yürütülmektedir. nüfusun çok olması nedeniyle hasta sayısı gittikçe artmaktadır. Romatizmal eklem hastalıklar, diskopatiler, Osteoporoz, inme ve spastik özürlü hastalar gibi pek çok hastaya hizmet verilmektedir.
PSİKİYATRİ POLİKLİNİĞİ:
Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinden rotasyonla gelen uzman ve deneyimli hekimler tarafından yürütülmektedir. Hasta sayısı her geçen gün artmaktadır.
HEMŞİRE :
Sorumlu Hemşiremizle birlikte Tansiyon ölçümü, EKG çekimi, kan alma ve gerekli durumlarda damar yolu açma ve enjeksiyon İşlemleri mevcut üç hemşire tarafından yürütülmektedir.
LABORATUAR:
İki Laboratuar teknisyeni tarafından işler yürütülmektedir. İdrar tahlili şeker tahlili yapılıyor. sonuçları hastaya verilir.alınan kanlar Dışkapı Eğitim Araştırma Hastanesindeki ilgili laboratuara ayrımı yapılarak sonuçlar aynı gün ilgili hekimin bilgisayarında görülebilmektedir.
POLİKLİNİĞE AİT YENİ YAPILANMALAR
ULTRASON CİHAZI : Başhekimlik ve radyoloji şefliğinin destekleri ile polikliniğimize bir ultrason cihazı konulmuştur.Poliklinik hizmetleri sunulurken , doktor muayenesinin ultrasonla desteklenmesi, hem doktor hem de hasta açısından tatminkar ve verimli olmuştur. Hasta sayımız artmaktadır.

 

FAALİYETLER
Bilgisayarlı otomasyon sistemine geçilmesi nedeniyle, bazı poliklinik hizmetlerinde çalışan personele yeniden görev dağılımı yapılarak ,daha verimli olmaları sağlanmıştır. Ayrıca bu personel kendi aralarında rotasyon yaptırılarak, hizmetin aksamadan yürümesi amaçlanmıştır.
Laboratuar Otomasyonu Sistemi 2007 nin son günlerinde devreye girmiştir. Tetkik istemi ve sonuç alınması hastanın kendi doktoru tarafından yapılmakta ve hastanın sonuç kağıdı dolaştırmasına gerek kalmadan daha sağlıklı bir iletişim sağlanmaktadır.
İŞLEYİŞLE İLGİLİ FAALİYETLER
OTOMASYON VE BARKOD SİSTEMİ :
Polikliniğe gelen her hasta veya hasta yakını, girişteki üç adet bankodan gitmek istediği doktora ait sıra numarası belirten barkodunu almaktadır. Bu işlem sadece 2 dakika sürmektedir. Bu hasta aynı zamanda doktorun bilgisayarında da belirmektedir.
Barkoduyla birlikte doktoruna gelen hastanın muayene işlemi bittikten sonra, eğer gerekiyorsa başka bir uzman doktora bilgisayardan konsültasyon istenerek ,hastanın işleri kolaylaştırılmaktadır.
Hastadan tetkik istenecek ise doktor bilgisayardan gerekli testleri işaretleyecek ve hastayı Bilgi İşleme yönlendirecektir. ( kan alma ünitesi)
Yine hastaya ait sonuçları doktor bilgisayarında görecek ve değerlendirerek hastasına verecektir.
Bölgemizin İmar durumu Kentsel Dönüşüm Projesi aşamasında olduğu için Her açılan yeni poliklinik ile müracaat eden toplam hasta sayısının gün geçtikce arttığı dikkati çekmektedir.

Poliklinik Sorumlusu:

ADRESİMİZ : Güneşevler Mahallesi 128. Sokak No: 8 Altındağ/ANKARA
TELEFON: 318 69 81

 

facebook

Language »